Język

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Karnisze można czyścić za pomocą popularnych środków czyszczących używanych do drewna, metalu, stali nierdzewnej (w zależności od materiału, z którego jest wykonany karnisz). Rolety – zgodnie z informacją zawartą na opakowaniu – należy czyścić suchą szmatką. Tkaniny np. paski dekoracyjne, girlandy, firanki i zasłonki należy prać zgodnie z danymi, które również zawiera etykieta, przeważnie jest to pranie ręczne w temperaturze 30 st. C.

W roletach mini znajdują się specjalne żyłki i uchwyty, które prowadzą tkaninę rolety i sprawiają, że przylega do okna. Dodatkowo można także dokupić prowadnice, które montujemy po bokach tkaniny.

Tak, w tym celu należy dokupić płytki montażowe dostosowane do tego typu rozwiązań.

Nie należy samodzielnie skracać rolet, gdyż ingerencja w konstrukcję rolety może spowodować jej uszkodzenie.

Oferujemy wiele rozmiarów rolet (możliwe rozmiary znajdą Państwo w opisie produktu na karcie produktu). Istnieje możliwość wykonania rolety na zamówienie wg indywidualnych potrzeb klienta. O szczegóły należy pytać sprzedawcę.

Aby uzyskać taki efekt należy wybierać kolekcje, które mają tkaninę zaciemniającą. Są to np. kolekcja rolet klasycznych Neo, kolekcja rolet mini Neo oraz Silver.

Informację jak dokonać prawidłowego pomiaru okna znajdą Państwo na karcie produktu klikając w link ZOBACZ INSTRUKCJĘ POMIARU.

ROLETA MINI – MONTAŻ DO SKRZYDŁA OKIENNEGO

Prosty i szybki montaż na skrzydle okna bez użycia wiertarki

Mechanizm mocujący dostosowany do ram okiennych o różnej grubości

Możliwość otwierania/zamykania okna bez konieczności zwijania rolety

Komfort użytkowania – możliwość łatwego zdjęcia rolety podczas mycia okien

Tkanina przylegająca do okna także po uchyleniu

Mechanizm samohamujący

ROLETA KLASYCZNA – MONTAŻ DO ŚCIANY LUB SUFITU

Trwały montaż do ściany lub sufitu

Możliwość zastosowania także do okien o nietypowych wymiarach

Mechanizm samohamujący

Możliwość zasłonięcia dużej powierzchni

Możliwość doszycia falbany ozdobnej

ROLETA MINI PLISOWANA – MONTAŻ DO SKRZYDŁA OKIENNEGO

Prosty i szybki montaż na skrzydle okna bez użycia wiertarki

Mechanizm mocujący dostosowany do ram okiennych o różnej grubości

Możliwość otwierania/zamykania okna bez konieczności zwijania rolety

Możliwość zasłaniania okna na dowolnej wysokości

Komfort użytkowania – możliwość łatwego zdjęcia rolety podczas mycia okien

Tkanina przylegająca do okna także po uchyleniu

Mechanizm samohamujący

– Zastanów się nad rodzajem rolety. Roleta mini, klasyczna, dzień i noc oraz plisowana różnią się przede wszystkim sposobem montażu oraz funkcją, jaką będą spełniać.

– Wybierz tkaninę, która będzie najlepiej pasować do Twojego wnętrza. Tkaniny różnią się od siebie m.in. strukturą, wzornictwem, kolorystyką czy stopniem przepuszczalności promieni słonecznych.

– Dobierz rozmiar tkaniny – informacje jak dokonać prawidłowego pomiaru okna znajdą Państwo na karcie produktu klikając w link ZOBACZ INSTRUKCJĘ POMIARU

– Złóż zamówienie.

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest doliczenie około 15-30 cm z obydwu stron poza wnęką okienną (np. jeśli wnęka ma 120 cm szerokości powinniśmy kupić karnisz 160 cm).

W przypadku karniszy ze wspornikiem zamkniętym istnieje taka możliwość. Natomiast jeśli karnisz posiada wsporniki otwarte należy dokupić specjalne wsporniki sufitowe pojedyncze lub podwójne.

Do niektórych karniszy można dokupić specjalne przedłużki, montując je odsuwamy odległość drążka od ściany. Niekiedy można skracać wsporniki w celu przybliżenia drążka do ściany.

Jeśli istnieje możliwość montażu wsporników w tradycyjny sposób możemy kupić karnisz w standardowym komplecie (najlepiej gdyby zakończenia były minimalistyczne lub w ogóle można było z nich zrezygnować). Można także dokupić dedykowane do takich rozwiązań wsporniki rozporowe, które montujemy do ścian sobie przeciwległych i nakładamy drążki. Takie rozwiązanie można zastosować także we wnękach drzwiowych/między pomieszczeniami (np. w celu zawieszenia tkaniny).

Istnieje możliwość dokupienia regulowanych łączników kątowych do drążków. Dzięki nim możemy ustawić drążki pod odpowiednim kątem. Można je stosować właśnie do wykuszy, do okien pod kątem prostym, również do innych nietypowych ułożeń.

Karnisze w naszej firmie, w zależności od rodzaju karnisza, są wykonywane z drewna sosnowego, bukowego i brzozowego. Niektóre elementy karniszy to stal nierdzewna bądź metal, rzadziej szkło. W skład pasków dekoracyjnych, girland, rolet, firanek i zasłonek wchodzi poliester, akryl, nylon i PCV.

Nie świadczymy tego rodzaju usług. Nasze karnisze są produkowane w wielu standardowych wymiarach (długości w opisie produktu na karcie produktu).

Karnisze mogą być skracane tylko we własnym zakresie na własną odpowiedzialność.

Większość karniszy można łączyć. Należy pamiętać o tym, by dokupić specjalne łączniki do drążków oraz w miejscu łączenia zastosować dodatkowy wspornik.

Informacje na temat montażu produktów znajdą Państwo na karcie produktu klikając w link ZOBACZ INSTRUKCJĘ MONTAŻU, bądź w zakładce MONTAŻ, gdzie zamieszczone są filmy montażowe. Instrukcja montażu znajduje się także w opakowaniu produktu.

Tak. W sprzedaży są dostępne elementy do karniszy (m.in. drążki, zakończenia, wsporniki, łączniki, przedłużki, kółka, żabki, agrafki) i akcesoria do rolet (m.in. mechanizmy do rolet, zaczepy do uchwytów, prowadnice, płytki montażowe, napinacze itp.).

Paski dekoracyjne i girlandy można przycinać na własną odpowiedzialność. Firanki i zasłonki z reguły mogą być skracane we własnym zakresie zgodnie ze sztuką krawiecką. Po skróceniu należy je odpowiednio obszyć.

Wszystkie informacje na temat produktów znajdą Państwo na stronie internetowej w zakładce PRODUKTY.

W naszym sklepie internetowym niestety nie sprzedajemy produktów w systemie ratalnym. Natomiast sklepy, które pośredniczą w sprzedaży naszych produktów mogą prowadzić sprzedaż ratalną – zależy to od zasad sprzedaży obowiązujących w danej placówce.

Tak. Jeśli produkt jest wadliwy z winy producenta można wymienić produkt/wadliwy element bądź dokonać jego naprawy. Natomiast, gdy wada produktu została spowodowana działaniem czynników zewnętrznych powstałych z winy kupującego (w tym między innymi wady powstałe w czasie niewłaściwego montażu czy użytkowania), produkt nie podlega reklamacji.

Nasze produkty nie są objęte ustalonym okresem gwarancji. Obowiązuje nas rękojmia.

Czas realizacji zamówienia wraz z transportem wynosi zwykle około 5 dni.

Regulamin zakupów znajdą Państwo w zakładce REGULAMIN.

Informacje na ten temat znajdą Państwo w zakładce DOSTAWA.

W sprawie współpracy z naszą firmą należy kontaktować się z Przedstawicielami Handlowymi.

Produkty naszej firmy można kupić poprzez sklep internetowy http://sklep.mardom.com.pl/. Sprzedażą naszych produktów zajmują się również największe sklepy sieciowe takie jak Castorama, Praktiker, Leroy Merlin, Mrówka oraz wiele sklepów sprzedaży detalicznej i sklepów internetowych.

Niestety nie posiadamy salonu firmowego. Zajmujemy jednak specjalnie wydzieloną strefę Mardom Home w sklepie w Pułtusku (Garus, ul. Daszyńskiego). Mamy również sklep internetowy – dostępny poprzez stronę firmy Mardom Home, bądź bezpośrednio pod adresem http://sklep.mardom.com.pl/. Sprzedażą naszych produktów zajmują się także sklepy sieciowe, detaliczne i internetowe.